Oktay CANDEMİR

GAZETE SOKAK – Seçimlere sadece 5 gün kaldı. Van’da HDP’nin kazanmasına kesin gözüyle bakıldığı için haliyle bir seçim yarışından ve seçim atmosferinden söz etmek mümkün değil. Neredeyse AKP İl Yönetimi bile havlu atarak evine, işine döndü ama Necdet Takva hala takla atmaya devam ediyor.

Hitler’in sağ kolu Goebels’in “Halk büyük yalanlara, küçük yalanlara göre daha çabuk inanır” felsefesinden yola çıkarak belki de Van tarihinin en büyük yalanlarını söylüyor ama şu inanan olmadı. Takva’nın beceriksizliği yüzünden Goebels mezarında dört dönüyordur.

Öyle yalanlar söylüyor ki, sanırsın dünyayı o kurtaracak

AKP-MHP Adayı Necdet Takva, şu ana kadar bırakın AKP’nin oyuna oy katmaya, AKP’nin oylarının azalmasına neden oldu.

AKP İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu gidişattan rahatsız ama çaresiz bırakılmış durumda…O göstermelik olarak Takva ile bir iki esnaf ziyaretine çıktıktan sonra evine dönüyor. Geçen bir lokantada gördüm Takva ile birlikte esnaf lokantasına girdi. Ama Takva’nın önünden içeri giren Türkmenoğlu halkla selamlaşıp, sohbet ederken Takva arkasında bekliyordu. Sanki aday o değil de Türkmenoğlu gibiydi.Yani kendi il başkanından bile teveccüh görmemiş biri şimdi halktan onay istiyor.

Osman Nuri Gülaçar her zaman ki gibi ‘Bana zeval gelmesin’ diyerek saman altından su yürütüyor.

Van’da 17 yıldır AKP’ye inanmış olan çekirdek seçmen bile sandığa gitmemeyi tartışıyor.

Sokakta sorduğunuz her Vanlı, ‘Mesele hizmet değil, Van halkının seçtiği belediye başkanlarına niye kayyum atıyorsun. HDP yanlış ya da eksik yapmışsa sandıkta gönderecek olan da biz olmalıyız’ diyerek tavrını net bir biçimde ortaya koyuyor ve AKP’nin Kürt seçmeninin büyük çoğunluğu böyle düşünüyor.

Kayyum atamalarına tepkiler nedeniyle AKP-CHP ve diğer partilerden HDP’ye yüksek oranda oy gidecek.

Hal vaziyet böyle iken AKP’nin akıl küpü Necdet Takva ise, hala kazanacağını iddia ediyor.

Hepsi aptal… Bi Necdet akıllı (!)

Uyanık! MHP’nin ortak adayı olduğunu da bizden gizlemeye çalışıyor. Dikkat edin MHP’ye dair tek bir konuşması yok. Allah’ın bildiğini kuldan saklıyor.

Gözaçıklık yapıyor!

Kürt seçmene ‘Ben Kürt Başkan adayı olarak karşınızdayım’ derken, Van’da yaşayan Milliyetçi çevrelere ise, ‘En büyük vatansever benim. İşte bugün devletimizin yanındayız’ diyerek siyasi üçkağıtçılığın tillahını çeviriyor.

Kemal Sunal’ın meşhur ‘Üçkağıtçı’ filminde Ali Şen gibi Belediye Başkanı olmak istiyor… Bi yağmur duasına çıkmadığı kaldı.

Oysa ne güzel bir iş ve yaşamı vardı. Bir insan kendisine nasıl bu kötülüğü yapar anlayamıyorum. Yıllardır Van’da yaşayan ve VAN TSO Başkanlığı yapan birinin Van’da seçmen tercihlerini hiç mi analiz etmedi. Bu adam nasıl VAN TSO Başkanlığı yapmış şaşırıyorum.

Seçimlerden sonra artık VAN TSO Başkanlığına dönse bile tartışmalı biri olarak o koltuğa oturacak ve bir süre sonra o koltuğu da kaybedecek.

Seçim akşamı muhtemelen en yakınlarından biri ona yaklaşacak ve kulağına şunu fısıldayacak : ‘Ne yaptın Necdet, değer miydi hiç’

Bende Necdet için bir dörtlük yazdım… Bakalım beğenecek misiniz?

Ah Necdet, Vah Necdet,

Ettin Belediye reisliğine niyet

Bu işler nasip-kısmet

Ama sende yok bir keramet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...