GAZETE SOKAK – Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonucunda yüzden fazla bina yıkıldı, çok sayıda yurttaş enkaz altında kaldı. Bölgeye sevk edilen itfaiye, ambulans ve AFAD ekipleri, enkaz altında kalan yurttaşları kurtarmak için çalışma başlattı.

Kandilli Rasathanesi, merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesinde saat 20.55’te 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem Diyarbakır, Mardin, Batman,Şırnak, Bingöl, Dersim, Adıyaman ve Malatya’da da hissedildi. Sarsıntının yaşanması ile beraber halk sokaklara çıktı.

YÜZDEN FAZLA EV YIKILDI

Depremin merkez üssü Sivrice başta olmak üzere Elazığ kent merkezinde ve Gezin’de yüzden fazla binanın yıkıldığı belirtildi. Yıkılan binaların enkazında çok sayıda insanın kaldığı gelen bilgiler arasında. Deprem ardından kent ve ilçelerine sevk edilen çok sayıda itfaiye, ambulans ve AFAD ekipleri, enkaz altında kalan yurttaşları kurtmak için çalışmalar başlattı.

Depremin hissedildiği Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde de çok sayıda ev hasar gördü. Ayrıca Karakaya Barajı çevresinde bulunan bölgede, depremin etkisiyle kopan kayalar düştü. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...