Kamuoyunda “Adnan Hoca” olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyon başlatıldı. İstanbul merkezli 5 ilde yapılan operasyonda hakkında gözaltı kararı alınan 235 şüphelinin yakalanması için harekete geçildi.

Adnan Oktar ve grubuna yönelik bu sabah İstanbul merkezli olarak operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında, 235 şüpheli hakkında gözaltı kararı var. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan hava destekli operasyonda Adnan Oktar ve çok sayıda kişinin gözaltına alındı.

Çengelköy’deki evinde gözaltına alınan Adnan Oktar ve korumalarının polise direndikleri öne sürüldü.

SUÇLAMALAR ARASINDA ‘CASUSLUK’ DA VAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden operasyona dair yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Kamuoyunda Emniyet Müdürlüğümüz Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar Suç Örgütüne yönelik olarak; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılıkla mücadele kanuna muhalefet, vergi usul kanununa muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin engellenmesine dair kanuna muhalefet suçlarından 11.07 2018 tarihinde 235 şüpheliye yönelik olarak operasyon başlatılmıştır. ”

ERDOĞAN’A SESLENDİ

Adnan Oktar’ın televizyon kanalı A9’da programlar yapan Hüma Babuna isimli kişi de, sosyal medya hesabından operasyon bilgisini doğrulayarak şu ifadeleri kullandı:
“Şu anda bütün Adnan Oktar hocam ve arkadaşlarımın evlerine polis baskını var. İngiliz derin devletinin oyunu bu son zamanlarda yaptığımız faaliyetler neticesinde oluyor. Allah tuzaklarını başlarına geçirsin.”

“Sayın Cumhurbaşkanımı buradan bilgilendiriyorum şu anda yine İngiliz derin devletinin bir komplosuyla karşı karşıyayız Adnan Oktar Bey’in ve arkadaşlarının bulunduğu evkere polis baskını oluyor komplolara karşı müdahalesini istirham ediyorum.”

‘KIRGIN DEĞİLİM, AMA ŞAŞKINIM’

Gözaltı operasyonu devam ederken telefonla kendisine ulaşan Cumhuriyet gazetesine açıklama yapan Adnan Oktar, operasyon talebinin İngiliz istihbaratından geldiğini iddia etti. Oktar yaptığı açıklamada, “İngiliz istihbaratı uzun süredir bize operasyon yapılmasını istiyor. Bu konuda Türkiye’ye heyet gönderildi. Tayyip Bey’in İngiltere ziyareti sırasında da bu talep kendisine iletildi” dedi.

Seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’yi desteklediklerini söyleyen Oktar şunları söyledi: “Biz vatanına, milletine bağlı insanlarız. PKK’ye, vatan millet düşmanlarına operasyon yapılması gerekirken bize yapılıyor. Bu operasyondan Tayyip Bey’in de İçişleri Bakanı’nın da haberi olduğunu düşünmüyorum. Kırgın değilim ama şaşkınım.”

Polis, daha önce de Adnan Oktar ve müritleri denen kişilere yönelik operasyonlar gerçekleştirmişti. Bunlardan en yenisi, Avusturyalı bir babanın bu yılın ocak ayında İstanbul’a gelerek 19 ve 17 yaşındaki kızlarını Oktar’ın televizyon programında gördüğünü belirtmesi ve savcılığa başvurmasıydı ve yürütülen operasyondu. 1999 yılında da, Devlet Güvenlik Mahkemeleri döneminde, 2 bin polis Adnan Oktar’ın İstanbul Silivri’deki çiftliğini basmış ve Oktar ile birlikte 75 müridini gözaltına alınmıştı. (Kaynak: Mezopotamya Ajans)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...