GAZETE SOKAK – Adanaspor taraftar gruplarından KaplanPenche, “Sporun ve yaşamın her türlü alanında halkların kardeşliği” şiarıyla bu yıl üçüncüsünü düzenleyecekleri futbol turnuvasıyla artan uyuşturucu kullanımına dikkati çekecek.

Adanaspor taraftar gruplarından KaplanPenche, 3’üncü Uyuşturucu ile Mücadele Turnuvası düzenleyerek artan uyuşturucu kullanımına dikkati çekecek. Herkese açık olan turnuvaya 16 takımın katılması bekleniyor. 4 Ağustos Pazar günü kura çekiminin yapılacağı turnuva 5 Ağustos Pazartesi günü Şakirpaşa Mahallesi’nde oynanacak maçlarla başlayacak. Turnuvada kazanan takıma Adanasporlu ise 9 adet Adanaspor kombinesi, Adanasporlu değilse bin 500 lira para ödülü verilecek. Turnuva 5 ila 12 Ağustos arası Seyhan ilçesi Şakirpaşa Spor Kompleksinde yapılacak. Turnuva ile ilgili bilgi veren KaplanPenche Grubu Temsilcisi Ferhat Çelikal, bu yıl turnuvanın 3’üncüsünü düzenlediklerini aktardı.

‘GENÇLERİN YANINDA OLACAĞIZ’

Şehirlerinin özgünlüklerini dikkate alarak bu tür sportif faaliyetler yaptıklarını anlatan Çelikal, Şakirpaşa gibi birçok mahallede uyuşturucu kullanımının ve satışının yaygın olduğuna işaret etti. Çelikal, “Sporun ve yaşamın her türlü alanında halkların kardeşliği şiarı ile; faşizm, ırkçılık, cinsiyetçilik, homofobi, yozlaşma ve uyuşturucu ile mücadele ediyor. Biz Adanaspor taraftarları olarak, halkı ve gençliği uyutmaya çalışan zehir tacircilerinin her zaman karşısında duracağız. Sporcunun da taraftarın da zeki, çevik ve ahlâklı olanından yana olacağız” dedi.

‘BİR HAFTA TURNUVA SÜRECEK’

Tüm kesimleri bu mücadeleye davet eden Çelikal, turnuva ile ilgili şu bilgilere verdi: “Turnuva kapsamında organizasyona 16 takım katılacak. Tek maç üzerinden eleme usulü ile oynanacak olan turnuvada takımlar sahada kendilerine has ve özgün isimleri ile yer alacaklar. Maçlar saat 19:00 ila 22:00 arasında oynanacak. 5 ila 12 Ağustos arasında maçlar yapılacak. Kamuoyundan, turnuvaya olan hassasiyetin ve ilginin artmasını bekliyoruz.”

‘GENÇLERİ KORUYALIM’

Çelikal, şunları söyledi: “Uyuşturucu kullanımının sebepleri bugünün gençlerinin ruh hâli, eğilimleri ve yaşama dair kaygıları bir bütün olarak ele alınarak tahlil edilmelidir. Bu kaygılara bir de ekonomik kriz ve işsizlik durumları da eklenince, gençlerimize yozlaştırma aygıtı olarak kullanılma durumu ortaya çıkmaktadır. Uyuşturucu ile mücadelede bizler de Kaplanpenche grubu olarak bu kaygı durumların önüne geçmek adına gençlerimizi emek, dayanışma ve iş birliği dahilinde kültürel ve spor faaliyetler ile desteklemekteyiz.” MA – Hamdullah Kesen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...