Adana’da hem sıcaklar hem de sivrisinekler yurttaşların hayatlarını çekilmez kılıyor. Yurttaşlar belediyenin sivrisinek ile ilgili etkili mücadele etmesini istedi.

Adana’nın Seyhan İlçesine bağlı Koza Mahallesi’nde ikamet eden yurttaşlar, yaz ayıyla birlikte hem aşırı sıcaklarla hem de sivrisineklerle uğraşıyor. MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yetersiz ilaçlama nedeniyle yurttaşların yaşamları çekilmez durumda. Sivrisinek ısırmalarından en fazla çocuklar etkilenirken, yurttaşlar aşırı sıcağa rağmen kapı ve pencerelerini açamıyor. Yurttaşlar, belediyenin mahallede daha etkili ilaçlama yapmasını istedi.x

‘ÇOCUKLAR SABAHA KADAR YATMIYOR’

Bu yıl sivrisineklerin yoğun olduğunu ve belediyenin yeterli ilaçlama yapmadığının altını çizen Atiye Zeyrek adlı yurttaş, bunaltıcı sıcak havaya ek olarak sivrisineklerin hayatlarını felç ettiğini sözlerine ekledi. Zeyrek, “Çocuklarımız sivrisineklerden ötürü sabaha kadar yatamıyor. Bizler kapı ve pencerelerimizi de açmıyorlar. Bizim ve en çok çocukların her yeri sinek ısırığıdır. Bizler belediyenin bir an önce ciddi bir ilaçlama yapmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

‘HİZMET İSTİYORUZ’

Çocuklarıyla birlikte sabaha kadar yatmadığını söyleyen Dilan Günsel adlı yurttaş, ilaçlama için belediyeyi aradıklarını ancak sorunlarına çözüm bulmadığını dile getirdi. Günsel, “Hepimiz çok rahatsızız. Çocuklarımız perişan durumda. Belediye 10 günde bir ilaçlama yapıyor. Bu da yetersiz. Sadece su sıkıyorlar. Komşunun çocuğu sivrisinek ısırdığı için enfeksiyon kapattı. Bizler hizmet istiyoruz. Diğer mahallelerde bir ilaçlama yapılıyor. Ama bizde ilaçlama yapılmıyor” dedi.

‘ÇOCUKLARIMIZ HASTALANIYOR’

Sivrisineklerin ısırmasıyla çocuğun mikrop kaptığını ve hastaneye yatırdıklarını aktaran Fatma Gülbahçe adlı yurttaş, “Çocuklarımız hastalanıyor. Bizler bir çözüm istiyoruz. Akşamdan sonra kapımızın önüne çıkamıyoruz. Eve kapanıyoruz. Sürekli belediyeyi arıyoruz ama nafile” diye belirtti.

Koza Mahalle Muhtarı Yusuf Tuncer ise, “Bu yıl çok yağmur vardı. Ondan sivrisinekler çoktur. Belediye ekipleri sürekli ilaçlama yapıyor” diyerek belediyeyi savundu. (Mezopotamya Ajansı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...