GAZETE SOKAK – ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton tarafından Rus meslektaşı Nikolai Patrushev tarafından Perşembe günü İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleştirdikleri toplantıda, Esad’in kimyasal silah kullandığı taktirde yeniden vurulacağı aktarıldı.
Başka bir iddia da Rusya Savunma Bakanlığından geldi:

Bakanlık, ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’yi yeniden vurmaya hazırlandığını iddia etti.

Rusya Savunma Bakanlığı; ABD, İngiltere ve Fransa’yı “Şam rejiminin kimyasal silah kullandığı bahanesiyle” Suriye’yi yeniden vurma hazırlığı yapmakla suçladı.

Bakanlık Sözcüsü İgor Konaşenkov, olası bir operasyonun gündemde olduğu İdlib’deki militanların da sivillere kimyasal silahla saldırıp hükümeti suçlama hazırlığında olduğunu söyledi.

Konaşenkov, özel bir İngiliz askeri şirketi olan Olive’in rehberliğinde, zehirli maddeleri kullanabilmek için eğitilen bir grup militanın da İdlib’e vardığını açıkladı

Washington’un “Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın İdlib’de kontrol altına almak için kimyasal silah kullanabileceğine dair ellerinde bilgi olduğunu” söyledi. Patrushev ile yapılan görüşmelerde Bolton, ABD’nin 2017 ve 2018 yıllarında Suriye’de geçmişte daha güçlü bir askeri harekatla karşılık vereceğini söyledi. (iZNEWS)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...