(GAZETE SOKAK – ÖZEL) Dört duvar arasında tutsak bir şekilde seçim çalışmalarını sürdürmek zorunda kalan HDP Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, siyasi birikimi ve mizahi yönüyle ilgi odağı olurken; HDP milletvekili adayları ise gittikleri her yerde adeta sevgi seliyle karşı karşıya kalıyor. Bunlardan biri de Batman Milletvekili adayı Feleknaz Uca’dır.

Pazar esnafını ziyaret etti

HDP Batman Milletvekili adayı Feleknaz Uca, HDP Batman Milletvekili Saadet Becerikli, parti yöneticileri ve kalabalık bir grupla ile birlikte halk pazarlarını ziyaret ederek; barış, demokrasi, özgürlükler, hak ve adalet için HDP’yi desteklemelerini istedi.

“Demirtaş Türkiye için kaçırılmaması gereken bir şanstır”

24 Haziran seçimlerinin, ülkede barışın sağlanması ve akan kanın durması için bir dönüm noktası olduğunun altını çizen HDP’li Feleknaz Uca, bu bağlamda partisinin ve Cumhurbaşkanı adayı olan Selahattin Demirtaş’ın önemli rol oynadığını hatta kaybedilmemesi gereken bir şans olduğunu aktardı.

Çocuklarla özel ilgilendi

Semt pazarlarının emekçi esnaflarını tek tek dinleyen Uca, burada karşılaştığı çocuklarla da birebir sohbet ederek gelecekleriyle ilgili konuştu.

Anneleri dinledi

Pazarlarda alışveriş yapan annelerden yoğun ilgi gören HDP milletvekili adayı Uca, toplumların en değerli varlığı olan anneleri üzmenin hiçbir inançta yeri olmadığına dikkat çekerek gördüğü ilgiden mutluluk duyduğunu ifade etti.

20 Haziran’da yapılacak mitinge halk davet edildi

Feleknaz Uca ve beraberindekiler seçim çalışmalarının yanı sıra HDP Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş adına hazırlanan bayram kartlarını da halka dağıttı. Uca, Batman halkını 20 Haziran tarihinde yapılacak mitinge davet ederek güçlü bir şekilde katılım sağlamalarını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...