GAZETE SOKAK – Batman’da HDP’nin seçimi kazanmasının ardından parti binası önünde toplanan binlerce yurttaş, “Batman Ya Me Ye” sloganları atarak halay çekti.

BELEDİYEYE YÜRÜYEN KİTLEYE MÜDAHALE

Yapılan kutlamalar sırasında halka hitap eden HDP Batman Belediye Eşbaşkanı Mehmet Demir, “Kayyumu Ankara’ya göndermeye gideceğiz” dedi. Demir’in konuşmasının ardından kitle Batman Belediyesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Kitleye müdahale eden polis, gaz bombası ve plastik mermi kullandı. Müdahale sırasında vücutlarına gaz bombası kapsülü ve plastik mermi isabet eden çok sayıda kişi yaralandı. Birçok kişi de atılan gaz bombası nedeniyle fenalık geçirdi.

Polis çok sayıda zırhlı araç ve TOMA ile Batman HDP İl Örgütü’nün ablukaya aldı.

KAYYUM ZIRHLI ARAÇLAR İLE GELDİ

2014 yerel seçimlerinde DBP Batman’da aldığı yüzde 55.1 oy oranı ile Sabri Özdemir ve Gülistan Akel Belediye eş başkanları olarak seçildi. 11 Eylül 2016 tarihinde Sabri Özdemir ile Gülistan Akel’in görevden uzaklaştırılması ile Batman Vali Yardımcısı Ertuğrul Şevket Aksoy kayyum olarak atandı. Kayyum atamasını ile birlikte zırhlı araçlar ile belediye binası ablukaya alınmasının ardından yapılan aramalar ile belediyeye el konuldu.

YILMAZ GÜNEY SİNAMASI

Belediye bünyesindeki birçok kurumun ismini değiştiren kayyum, Yılmaz Güney Sineması’nı kapattı. Kayyumun gelmesi ile birlikte ihalelerin halka açıklanmaması ve yapılan birçok ihalede usulsüzlükler olduğu belirtildi. 2 buçuk yıl içinde Batman Belediyesi’nin borcu 130 milyon TL’ye ulaştı. Kaynak: MA – Fotoğraflar: Civan Değer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...