GAZETE SOKAK – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib’ten 80 binin üzerinde insanın Türkiye sınırına doğru göçe başladığını duyurdu.

Suriye Ordusu’nun başlattığı operasyon sonucu Türkiye’nin destekleri radikal selefi unsurların barındığı İdlib’ten 80 bin dolayında insanın sınıra doğru göçe başladığı bizzat AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

Katıldığı İlim Yayma Ödül Töreni’nde konuşan Erdoğan, “80 binin üzerinde İdlibli kardeşimiz ülkemiz sınırına doğru göçe başladı” dedi.

“Böyle bir durumda Türkiye bu göç yükünü tek başına taşımayacaktır” diyerek Batı ülkelerine üstü örtülü mesaj veren Erdoğan, “İdlib halkına yönelik vahşet son bulmazsa göç edenlerin sayısı artacaktır” ifadelerini kullandı.

MOSKOVA’YA YARIN HEYET GÖNDERİLECEK

Erdoğan, “Rusya nezdinde, saldırıların (İdlib) son bulması için gereken her türlü çabayı gösteriyoruz, göstermeyi de sürdüreceğiz. Yarın bir heyeti Moskova’ya gönderiyoruz, görüşmeleri yapacaklar. Alınacak neticeye göre biz de atacağımız adımları belirleyeceğiz” diye konuştu. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...