GAZETE SOKAK – Bir süre önce Batman’da gözaltına alınarak tutuklanan 6 Kürt siyasetçi ve aktivist serbest bırakıldı.

Fatma Kapalıgöz, Elif koyuncu, Derya Aslan, Seyithan Tatar, Sadrettin Yilmaz ve Faysal Özdemir tutuklu bulundukları cezaevlerinden tahliye edilerek serbest bırakıldı.

Konu ile ilgili HDP (Halkların Demokratik Partisi) Batman İl Eşbaşkanı Ömer Kulpu Gazete Sokak’a yaptığı açıklamada, binlerce Kürt siyasetçi, aydın, aktivist, sanatçı ve gazetecinin hukuksuz yere cezaevlerinde tutulduğunu belirterek, “Bugün 6 arkadaşımız tahliye edildi. Binlerce arkadaşımız hukuksuzca halen cezaevleinde tutuluyor. Tutuklu bulunan bütün arkadaşlarımızın serbest olması gerekiyor. Adaleti, barış ve toplumsal özgürlük sağlanıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Yerine kayyum atanarak açığa alınan Batman Belediye Eşbaşkanı Dr. Mehmet Demir ise, “Hukuksuz bir şekilde cezaevinde tutulan ve bugün tahliye olan arkadaşlarımız Fatma Kapalıgöz,Elif koyuncu,Derya Aslan,Seyithan Tatar,Sadrettin Yilmaz ve Faysal Özdemir’i cezaevinden aldık. Dileğimiz bir an önce adaletin yerini bulması, yaşanan hukuksuzluklardan vazgeçilmesi ve diğer arkadaşlarımızın da serbest kalmasıdır” diye ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...