GAZETE SOKAK – Kürt Araştırmalar Derneği’nin de aralarında bulunduğu 24 sivil toplum örgütü ve yayınevi, Kürtçe’nin Kurmancî ve Kirmanckî lehçeleri için online kurs kampanyası başlattı.

Kürt Araştırmalar Derneği (Komeleya Lêkolînên Kurdî), Aram, Aryen ve Mori yayınevleri, Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) ve Tora Kurdî’nin de aralarında bulunduğu 24 sivil toplum örgütü ve yayınevi, online Kürtçe dil kursu kampanyasının startını verdi.

Sivil toplum örgütleri ve yayınevlerinin sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda, kampanyanın 1 Haziran’a kadar süreceği belirtildi. Duyuruda, kayıt formu dolduran herkese ulaşılacağı kaydedildi. Ayrıca, kursların ZOOM uygulaması üzerinden yapılacağı, telefonuna ve bilgisayarına uygulamayı indiren herkesin katılabileceği ifade edildi.

Online kurs programı şöyle:

“* Kürtçe / Kurmancî: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri boyunca 14.00-16.00 ve 20.00-22.00 saatleri arasında olacak.

  • Kürtçe / Kirmanckî (Zazakî): Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri boyunca 14.00-16.00 ve 20.00-22.00 saatleri arasında olacak.”

Kayıt formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSePftnD0IK1gntQR3f5wBetCf-4c_3qM_O2kdvpSNOVjxTTUQ/viewform (MA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...