GAZETE SOKAK – HDP’nin “Kardeş Aile Kampanyası” kapsamında Mardin ve Şırnak’ta 2 bin 174 aile, kardeş ailesiyle buluşturuldu. Her iki kentte toplam 4 bin 500 aile ise, kardeş ailesini bekliyor.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde ihtiyaç sahipleriyle dayanışmak amacıyla başlattığı “Kardeş Aile Kampanyası” kapsamında Şırnak ve Mardin’de binlerce aileyi bir araya getirildi. Kampanya kapsamında Şırnak’ta bin 174, Mardin’de ise bin aile, kardeş ailesiyle buluştu. Yine, Şırnak genelinde 2 bin 840, Mardin’de ise 500 ailenin gıda ihtiyaçları düzenli olarak karşılanıyor.

ŞIRNAK’TA 3 BİN AİLE BEKLİYOR

Kampanyanın Şırnak ayağına dair konuşan HDP Şırnak İl Örgütü yöneticilerinden Zozan Aksu, kent genelinde 7 bin ihtiyaç sahibi ailenin kendilerine başvuruda bulunduklarını paylaştı. Bunlardan bin 174’nin kardeş aileleriyle buluşturulduğunu aktaran Aksu, “Bunun yanında 2 bin 840 aileye dezenfekte ve gıda malzemelerinin olduğu koli yardımında da bulunduk. Kent genelinde 3 bin aileye henüz kardeş aile bulamadık. Bunun için dayanışmayı büyüteceğiz” dedi.

Aksu, “Şu ana kadar bize başvuran herkese yardımcı olmaya çalıştık. Maddiyattan daha çok manevi olarak halkımızın yanında olduğumuzu göstermek istedik. Yardıma gelen aileler bu durumu maddi olarak görmediklerini söylediler. Biz bu çalışmayı mahalle meclisi üyelerimizle birlikte yürütüyoruz. Kardeş Aile Kampanyası bizim için çok anlamlı oldu. Gelen başvuruları hızlıca değerlendirip ailelere dönerek kampanyayı yürütmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

MARDİN’DE BİN 500 AİLE İÇİN ÇAĞRI

Kampanyaya ilişkin konuşan HDP Mardin İl Eşbaşkanı Salih Kuday ise, 3 bin aile tespit ettiklerini ve bunlardan binine kardeş aile bulunduğunu aktardı. Kampanya sürecinde engellemelerle karşı karşıya kaldıklarına dikkati çeken Kuday, “Bu süreçte anons araçlarını bile sokağa çıkarmamızı engellediler. Halkımızı bilgilendirmek ve onların tedbir almasını anlatmak için onlara ulaşmamıza engellediler” dedi. Belirledikleri bin 500 ailenin daha olduğunu ve bu ailelerden bir kısmının kardeş aile yapılması gerektiğini belirten Kuday, “Bunun için halkımızı daha duyarlı olmaya çağırıyoruz. Dayanışma içerisinde bütün zorlukları aşabiliriz” çağrısı yaptı. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...