GAZETE SOKAK – Bütçe görüşmelerinde soruları yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 72 bin Suriyeli’ye vatandaşlık verildiğini belirterek, 31 Mart seçimlerinde 36 bin Suriyelinin oy kullanma hakkının olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Genel Kurul’da 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe görüşmelerinde görüşülen İçişleri Bakanlığı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Soylu, “Hatay’da kaç Suriyeli’ye vatandaşlık verdiniz?, Daha kaç Suriyeli’ye vatandaşlık vereceksiniz?” sorularını yanıtladı.

‘72 BİN SURİYELİ’YE VATANDAŞLIK VERİLDİ’

Soylu, “Biz kimleri vatandaş yapıyoruz? Öğretmen, mühendis, doktor, hâkim, avukat, üst düzey yönetici, mimar, akademisyen, esnaf, iş adamı; bunları yapıyoruz. Şu ana kadar 36 bin reşit kişiyi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yaptık, 36 bin de çocukları var; 72 bin” şeklinde yanıtladı.

31 MART SEÇİMLERİNDE 36 BİN SURİYELİ’NİN OY KULLANMA HAKKI VAR

Bu rakamlardan geçen seçimde sadece 28 binin oy kullanma hakkının olduğunu ileri süren Soylu, “Bu seçimde reşitlerden hesap ederseniz en fazla 36 bin kişinin oy kullanma hakkı var, gizli kapaklı da bir iş yapılmıyor” dedi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...