GAZETE SOKAK – Cizre’de son aylarda yaklaşık 3 bin civarında su sayacı çalındı. Belediye yetkilileri, sayaçları satın alan hurdacılar ya da ilgili kişiler hakkında hukuki girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşayan binlerce yurttaşın başı, son dönemlerde apartmanlardaki su sayaçları sökerek çalan hırsızlarla dertte. Kentte, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından binlerce evin su sayacı çalındı. Özellikle apartmanların yoğun olduğu mahallelerde yaşanan hırsızlık olayına karışan kişilere halen ulaşılamadı.

SAATLER HURDACILARDA ÇIKTI

Söz konusu hırsızlık olayında çalınan bazı sayaçların ise geçtiğimiz günlerde bazı hurdacılara satıldığı ortaya çıktı. Belediyeye bağlı ekipler, çalıntı olduğu öğrenilen saatlere el koydu. Hurdacılar, bazı kişiler tarafından sayaçların kendilerine satıldığı şeklinde kendilerini savundu.

YURTTAŞLAR GÜNLERCE SUSUZ KALIYOR

Konuya ilişkin görüştüğümüz belediye yetkilileri, son aylarda 3 bine yakın kişinin sayaçları çalındığı için kendilerine başvurduklarını aktardı. Sayaçların çok az bir miktar para karşılığında hurdacılara satıldığını kaydeden yetkililer, hırsızlık olayının devam ettiğini belirtti.

Sayaçları çalınan yurttaşların günlerce susuz kaldığı için ciddi bir mağduriyet yaşadığını aktaran yetkililer, bundan sonra su sayaçlarını satan alan hurdacılar ya da ilgili kişiler hakkında hukuki girişimlerde bulunacaklarını ifade etti. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...