GAZETE SOKAK – Şırnak’a bağlı Balveren beldesinde 2 çocuğun akrabaları tarafından cinsel istismara maruz bırakıldığı öğrenildi. İstismarda bulunan bir kişinin yaklaşık bir ay tutukluluğun ardından serbest bırakıldığı kaydedildi.

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Uzungeçit beldesinde dolmuş şoförü A.Y. ile koruculuktan uzman çavuşluğa geçen H.Y. ve E.Y.’nin 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduklarının ortaya çıkması ardından, kente bağlı Balveren beldesinde de 2 kız çocuğunun cinsel istismara maruz bırakıldığı iddia edildi.

KARDEŞİNE İSTİSMARDA BULUNAN KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Cinsel istismara maruz bırakılan çocuklardan birisinin lise öğrencisi Z.B. olduğu belirtildi. Z.B.’nin ağabeyi C.B. tarafından yaklaşık 3 ay öncesinde istismara maruz bırakıldığı ve olayın Z.B.’nin fenalaşarak hastaneye kaldırılmasıyla birlikte ortaya çıktığı kaydedildi. Söz konusu durumu teyit eden köydeki bazı yurttaşlar, istismarın açığa çıkmasının ardından tutuklanan C.B.’nin yaklaşık bir aylık tutukluluğun ardından serbest bırakıldığını aktardı.

3-4 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA İSTİSMARDA BULUNDU

İstismara maruz bırakılan diğer çocuğun ise 3-4 yaşlarında olduğu belirtildi. Akrabası H.Ç. tarafından istismara maruz bırakılan çocuğun, yaklaşık 20 gün önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırılması üzerine istismarın açığa çıktığı ifade edildi. İstismarda bulunan H.Ç., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Köydeki birçok kişi tarafından dillendirilen duruma ilişkin bazı kişilerin, istismarda bulunduğu belirtilen ve bir ay önce serbest bırakılan C.B.’yi köyden uzaklaştırmayı tartıştığı dile getirildi.(MA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...