GAZETE SOKAK – Ahmet Toprak isimli bir yurttaş, 1603 TL asgari ücretle geçinemediğini anlatan bir video yayınladı. 2 çocuk babası Toprak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve milletvekillerine böyle seslendi. Toprak’ın bu videosu sosyal medyada gündem oldu. İşte o sözler:

“Artık zoruma giden o kadar çok şey var ki. Bir video ile anlatmak istedim. İster A partili olun ister B partili, benim tek bir derdim var ben onu anlatmaya çalışıyorum. Ben 1603 TL asgari ücretle çalışan basit bir adamım. 2 kız evlat sahibiyim. Ben asgari ücretle değil evimi geçindirmek, çocuklarımın ihtiyacını bile karşılayamıyorum. Burada 1 aylık emeğimin karşılığı 1603 TL para var. İsteyen her şeyimi araştırsın. Milletvekilleri 22 bin TL maaş alıyorlar. Bu insanlar zaten zengin olan, fabrika sahibi tanınmış insanlar.

Özellikle sayın cumhurbaşkanım bize 3 -4 çocuk yapın diyorsunuz. Ben bu parayla 2 çocuğumun hakkından gelemiyorum. Neden milletvekilleri 22 bin maaş alıyorlar. Bizim gibi 1 TL alsalar, bakalım kaçı milletvekili olarak kalacak. Bıktım artık istyan ediyorum ben geçinemiyorum. Bunun yeterli olduğunu söyleyen milletvekilleri gelsin bir ayda bu parayı bana kullanmayı öğretsin. Allahtan korkun.

Artık geberiyorum ay sonunu nasıl getireceğim diye. Yetmiyor, kardeşim. Ultra lüks araçlara binip, çocuklarınızı yurt dışında özel okullarda okutuyorsunuz. Sizin çocuğunuzdan ne farkı var benim çocuğumun.

Ben insanım, asgari ücretle çalışanın verdiği oylarla oraya geldiniz. Bugün onlara sırt çevirdiniz. Martta seçimler geliyor, yine hepiniz düşeceksiniz. Bir tanenize oy verirsem namertim. ” (Cumhuriyet)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...