GAZETE SOKAK – Kuzey ve Doğu Suriye’de faaliyet yürüten 100 insan hakları örgütü, Türkiye’nin Kuzey Doğu Suriye’ye dönük saldırılarının insani felaketlere sebep olacağını belirterek, her koşulda yardıma hazır olduklarını ifade etti.

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi’ne bağlı Sosyal Hizmetler Bürosu, bölgedeki insan hakları örgütü temsilcileri ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya, bölgedeki 100 farklı insan hakları ile insani yardım örgütü temsilcileri katıldı.

SİVİLLERE YÖNELİK YARDIMLAR TARTIŞILDI

Toplantıda insani yardım çalışması yürüten örgütlerin kış hazırlıkları, olağan üstü hal şartları ve saldırıya maruz kalan sivillere yönelik yapılacak yardımlar tartışıldı. Toplantıda, Türkiye’nin saldırılarının felaketlere neden olacağı vurgusu yapılarak, her şart altında çalışma yürütme yolları tartışıldı.

GÖÇ DALGASINA KARŞI PLAN

İnsan hakları örgütü temsilcileri, bölgeye yönelik tehditlerin çalışmalarını aksatmayacağını ve her koşulda görevlerini yerine getireceklerinin mesajını verdi. Toplantıda, olası bir olağanüstü durumda meydana gelecek göç dalgasına karşı plan oluşturma konusunda fikir birliğine varıldı. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...