GAZETE SOKAK – Çevre tahribatlarının bir sarmal gibi her yeri etkilediğini belirten TMMOB Adana İKK Sekreteri Erol Salman, kentin 2019 yılının 236 günü kirli hava soluduğunu söyledi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK), 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle binaları önünde açıklama yaptı. TMMOB Adana İKK Sekreteri Erol Salman, artan doğa tahribatlarına ve bölgedeki sorunlara değindi.

Çevre gününü koronavirüs (Kovid-19) salgını koşullarda karşıladıklarını ifade eden Salman, yıllardır çevre sorunlarına dikkat çekilmeye ve önlemler için baskı oluşturulmaya çalışıldığını söyledi. Salman, “Çevre tahribatları felaketlerin, salgınların kaynağıdır” dedi.

TAHRİBATLAR SARMAL GİBİ

Salman, Adana’nın 2019 yılının 236 gününde kirli hava soluduğunu belirtti. Yumurtalıkta kurulması planlanan ikinci kömürlü termik santral inşaatına da değinen Salman, bu santralin Sugözü Kumsalı’nda koruma altındaki deniz kaplumbağalarının yuvalama alanında devam ettiğini söyledi. Çevre tahribatlarının bir sarmal gibi her yeri, herkesi etkilediğini belirten Salman, sorunun ortak olduğunu, bedelini de tüm insanların ve tüm canlıların ödediğini vurguladı. Salman, doğa talanına karşı mücadele edeceklerini vurguladı. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...