Cum. Oca 18th, 2019

Vatan partisi Batman il örgütü de istifa ediyor

(SOKAK – ÖZEL) Vatan Partisi genel başkanı Doğu Perinçek’in HDP ve Selahattin Demirtaş’a yönelik olumsuz sözlerine tepki gösteren Diyarbakır il örgütünün ardından Batman il örgütü de toplu olarak istifa etme kararı aldı.

                             ‘Bir Kürt olarak hazmedemedim’

Konu ile ilgili Gazete Sokak’a özel açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Batman il başkanı Mustafa Eke, genel başkanları Perinçek’in HDP ve tutuklu bulunan Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’a olan yaklaşımını eleştirerek, Kürt olarak bu davranışları hazmedemedikleri için il örgütü olarak toplu bir şekilde istifa etme kararı aldıklarını söyledi.
Mustafa Eke istifa kararı ile ilgili şöyle dedi:
“Genel başkanımız Doğu Perincek’in, tabanını çoğunlukla Kürt’lerin oluşturduğu HDP’ye düşmanca yaklaşım sergilemesi bizleri Kürt olarak Vatan Parti’sinden istifaya zorlamıştır. İl yönetimi olarak istifa edeceğiz. Türkiye’nin 3. partisi olan ve milyonların oyunu alan HDP’ye bu yaklaşımların barış ve demokrasiye balta vuracağı bilinmelidir. Biz bunu kabul etmiyoruz. Sayın Perinçek’in açıklamaları demokrasi ve hukuktan uzak tavırlardır ve bizim istifa sebebimizdir.”

‘Hiçbir partiye katılmayacağız’

Mustafa Eke, Vatan Partisi Batman il örgütü olarak istifa ettikten sonra başka partilerle çalışmayacaklarını ancak ülke barışı için ellerini vicdanlarına koyup insani çizgilerini bozmadan çalışacaklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

php destek forumu php dersleri web tasarim dersleri seo dersleri seo nasıl yapılır webmaster araclari seo analiz araci site analiz araci webmaster forumu webmaster forum google forum adsense forum adwords forum web tasarım tasarım dersleri optimizasyon web forumu web forumları
Kentsel Dönüşümün sisli kentsel donusum sisli dekorasyon istanbul kentsel dönüşüm istanbul dekorasyon kaya insaat
istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve Taşımacılık evden eve nakliyat evden eve Taşımacılık Ankara Evden Eve Nakliyat İstanbul Beşiktaş evden eve nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Şile Evden Eve Nakliyat Kartal Evden Eve Nakliyat Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Beykoz Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Pendik Nakliyat Bostancı Evden eve nakliyat Erenköy Nakliyat Kozyatağı Nakliyat Mecidiyeköy Nakliyat Sarıyer Evden Eve Nakliyat Tuzla Aydınlı Nakliyat Sultanbeyli Adil Mahallesi Nakliyat Maltepe Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Ofis Taşıma Ev Eşyası Depolama Şehirler Arası Nakliyat İstanbul Nakliyat Fiyatları Evden Eve Nakliyat Şirketi İstanbul Nakliyat İstanbul Nakliyat Firmaları Dudullu Evden Eve Nakliyat Beylikdüzü Evden Eve Nakliyat