Sal. Ara 18th, 2018

TPAO’yu anlatan ilk ve son sergi

GAZETE SOKAK – Kurulduğu günden beri Batman’da adeta Kültür Sanat fabrikası gibi çalışan Batman Kültür Sanat Derneği (BART) bir ilke daha imza atarak muhteşem bir fotoğraf sergisiyle sezonu açtı.

10 YILLIK BİRİKİM

BART’ın kurucusu ve Fotoğraf Grubu üyesi olan M. Selim Toprak ile usta fotoğraf sanatçısı Sabri Özdemir’in 10 yıl boyunca TPAO’yu ve petrol kulelerinde çalışan işçileri en iyi anlatan fotoğraf sergisi Batman Park AVM sergi alanında açıldı.

AÇILIŞI BÖLGE MÜDÜRÜ YAPTI

Her biri birer belge niteliğinin ötesinde olan 40 fotoğrafın yer aldığı serginin açılış kurdelesini Batmanlı olan TPAO bölge müdürü Mustafa Demir kesti. Mustafa Demir, yaptıkları değerli çalışmalardan dolayı BART üyesi olan M. Selim Toprak ve Sabri Özdemir’e teşekkür etti.

AÇILIŞA YOĞUN İLGİ GÖSTERİLİRKEN BAZI AİLELER BEBEKLERİYLE GELDİ

Batman Park AVM’de 4 gün sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak olan fotoğraf sergisinin açılışına yoğun katılım sağlandı. Her yaştan insanların katılım sağladığı sergiye birçok aile bebeklerini de getirerek onları ilk kez sanatla buluşturdu.

ERBANE GRUBUNA EŞLİK ETTİ

Açılışta bir gösteri yapan kadın müzisyenlerin Erbane Grubuna M. Selim Toprak bir süre eşlik etti. Erbane eşliğinde şarkılar söyleyen Grup katılımcılar tarafından alkışla karşılandı.

“YAŞAMINI YİTİREN ARKADAŞLARIMIZIN ANISINA”

Sabri Özdemir ile birlikte açtıkları fotoğraf sergisiyle ilgili Gazete Sokağ’a özel açıklamada bulunan TPAO emeklisi fotoğraf sanatçısı M. Selim Toprak, “Sabri hoca ile 10 yıllık bir birikimi bu sergide bir araya getirdik. Sergimizdeki  fotoğraflarda yer alan işçilerin emeklerini belgeleyerek bugünlere taşıdığımız için son derece mutlu olmakla beraber buğulu bir hüzün yaşıyoruz. Çünkü bu arkadaşlarımızın çoğu mesleki hastalıklardan dolayı yaşamını yitirirken bazı arkadaşlarımız ise mesleki kazalar nedeniyle hayatını kaybetti. Bunun için bu sergiyi şu anda hayatta olmayan TPAO emekçilerinin anısına açtık ve onlara adıyoruz” dedi.

  

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

php destek forumu php dersleri web tasarim dersleri seo dersleri seo nasıl yapılır webmaster araclari seo analiz araci site analiz araci webmaster forumu webmaster forum google forum adsense forum adwords forum web tasarım tasarım dersleri optimizasyon web forumu web forumları
Kentsel Dönüşümün sisli kentsel donusum sisli dekorasyon istanbul kentsel dönüşüm istanbul dekorasyon kaya insaat
istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve Taşımacılık evden eve nakliyat evden eve Taşımacılık Ankara Evden Eve Nakliyat İstanbul Beşiktaş evden eve nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Şile Evden Eve Nakliyat Kartal Evden Eve Nakliyat Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Beykoz Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Pendik Nakliyat Bostancı Evden eve nakliyat Erenköy Nakliyat Kozyatağı Nakliyat Mecidiyeköy Nakliyat Sarıyer Evden Eve Nakliyat Tuzla Aydınlı Nakliyat Sultanbeyli Adil Mahallesi Nakliyat Maltepe Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Ofis Taşıma Ev Eşyası Depolama Şehirler Arası Nakliyat İstanbul Nakliyat Fiyatları Evden Eve Nakliyat Şirketi İstanbul Nakliyat İstanbul Nakliyat Firmaları Dudullu Evden Eve Nakliyat Beylikdüzü Evden Eve Nakliyat