Çar. Şub 19th, 2020

STAR BATMAN VARKEN UÇAĞA GEREK YOK

CİVAN DEĞER / GAZETE SOKAK – Yolculuk yapmayalı uzun zaman oldu diye düşünürken yolumuz İstanbul’a doğru görünmeye başladı. İstanbul’a gitmemiz söz konusu olduğunda zamandan kazanmak için uçakla gitmeyi arzu ederdim. Ama çocukluğumdan kalan kronik yüskelik korkusu uçakla gitme şansımı çoktan elimden almıştı.

Havaalanı girişlerinde ve pistlerde uçakları arkalarına alarak poz verip çektirdikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaşanları, doğrusunu söylemek gerekirse çokta sevmem. Sanki uçağa binmenin bir üstünlüğü varmış gibi zekalarını üst seviyede kullanan, egoları tavan yapmış bazı şahsiyetler aklıma gelince iyi ki de uçağa binmekten korkuyorum diyebilme mutluluğunu bir kez daha yaşadım.

Evet, iyi ki de uçağa binmekten korkuyorum, korkuyorum çünkü tavan yapmış egodan korkuyorum. İyi ki uçağa binmekten korkuyorum, çünkü Star Batman ile yolculuk yapma şansına sahip oluyorum..!
Uçağa binememe muhabbeti beni ‘kanatsız’ ama insanlık kanaatının adeta güller açtığı Star Batman otobüsleriyle yolculuk yapmaya sebep oldu. Biraz uzun sürse de İstanbul’a kadar konfor ve apayrı bir misafirperverlikle karşılaşacak kadar şanslı kılıyor insanı..!

Batman otogarından biletlerimizi aldıktan sonra hareket saatinin gelmesiyle Star Batman otobüsüne bindik. Doğrusunu söylemek gerekirse yolculuğumuzun çok zor geçeceği düşüncesi, ruhumda negatif bir psikoloji uyandırsa da yanılmışım. Araçtaki konfor, muavin Ferhat Karataş’ın sıcakkanlılığı ve samimiyetle kısa aralıklarla yaptığı sıcak – soğuk içecek ve aperatif yiyeceklerin ikramı daha da önemlisi gülen yüreğinin gözlerine yansıması yolculuğumuzun daha kolay geçeceğinin ilk belirtilerini ortaya koyuyordu.

Muavin Ferhat Karataş’ın misafirperverliği bütün detaylarıyla gözlerden kaçmadan aracın içindeki yolcuların taktirini alırken, otobüsün ön tarafında oturduğum için kaptanın da muhteşem kişiliğini fark edince ‘iyi ki uçaktan korkuyorum’ diye düşündüm. Bu durumda karşılaştığım otobüsle yaptığım bu muhteşem yolculuğu yazmam gerekirdi. Kaptan Kemal Gülmez ve diğer personelin bu konukseverliğini yazmaya karar verdim ve çantamdan fotoğraf makinemi çıkarıp birkaç kare çektim. Molada da fotoğraf çekmeye devam ederken, muavin Ferhat Karataş gülümseyerek fotoğrafları neden çektiğimi sordu. Ben de gazeteci olduğumu ve yaptığım yolculuğu yazacağımı söyledim. Nasıl bir yazı yazacağımı sorunda, ben de ‘gördüklerimi yazacağım’ diye cevap verdim. Doğrusu yazdığım yazı belki gördüklerime yetmeyecek, belki daha yaban kalacak bu konforlu ve kaliteli yolculuğa karşı ama dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Bu temelde başta Star Batman yönetim kurulu olmak üzere bütün personeline sonsuz teşekkür eder, yolculuğunuzda mutlaka Star Batman’ı tercih etmenizi öneriyorum..!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Kategoriler