Pts. Ara 10th, 2018

“Sistemin barajını yıkmak için HDP’yi destekliyoruz”

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve Genel seçimlere çok kısa bir süre kala yeni Parti ve sivil toplum örgütleri HDP ve Demirtaş etrafında kenetlenmeye başladı. O partilerden biri de yeni kurulan İnsan ve Özgürlük Partisi oldu. İnsan ve Özgürlük Partisi Genel Başkanı Mehmet Kamaç, Van’da yaptığı basın açıklaması ile seçimlerde HDP ve Demirtaş’ı destekleyeceklerini belirtti.

İnsan ve Özgürlük Partisi Genel Başkanı Mehmet Kamaç’ın yaptığı basın açıklaması şu şöyle:

İnsan ve Özgürlük Partisi yeni kurulan bir parti olduğu için seçimlere girme yeterliliği olmayan bir partidir. Ancak gelişen siyasî meselelere misyonu ve topluma karşı sorumluluğu gereği tavır belirleme noktasında kendini sorumlu görmektedir.

İnsan ve özgürlük Partisi programında insanı, özgürlüğü ve barış içinde birlikte yaşamı esas alır. Bir mesele üzerinde tavır belirlerken kendisinin ve kendi dışındaki diğer siyasi aktörlerin kazanımlarından ziyade bir bütün olarak toplumun temel menfaatlerini göz önünde bulundurur.

24 Hazirana gittiğimiz bu vasatta 16 yıldır iktidar olan bu hükümet ötekileştirme siyaseti ile toplumu kamplara bölmekte, bundan siyasi gelecek devşirme yoluna girmektedir. Getirilmek istenen Türk tipi cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin Türkiye’nin gerçekleri ile uyumlu olmadığı, güçler ayrılığının ortadan kaldırılarak toplumun tek bir insanın insafına terkedildiği, hak ve özgürlüklerin yok sayıldığı, insanların hukuk karşısında bile kendini güvende hissetmediği bir durum ile karşı karşıyayız.

“OHAL” ve “KHK”lar ile tüm muhalif kesimlerin sindirilmeye çalışıldığı bir ortamda herkese hak, adalet ve özgürlük talep ederken, Kürt ve Kürdistan meselesi yeniden a,b,c’ye indirgenemeyecek özünde bir statü meselesidir. Darbelerde, demokratik sorunlarda, insan hakları ihlallerinde, ekonomik daralmada, bürokratik ve askeri vesayetlerde; Kürt ve Kürdistan meselesi bir turnusol kâğıdı görevini görmektedir. Artık sürdürülemez bir durumun arifesindeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

php destek forumu php dersleri web tasarim dersleri seo dersleri seo nasıl yapılır webmaster araclari seo analiz araci site analiz araci webmaster forumu webmaster forum google forum adsense forum adwords forum web tasarım tasarım dersleri optimizasyon web forumu web forumları
Kentsel Dönüşümün sisli kentsel donusum sisli dekorasyon istanbul kentsel dönüşüm istanbul dekorasyon kaya insaat
istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve Taşımacılık evden eve nakliyat evden eve Taşımacılık Ankara Evden Eve Nakliyat İstanbul Beşiktaş evden eve nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Şile Evden Eve Nakliyat Kartal Evden Eve Nakliyat Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Beykoz Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Pendik Nakliyat Bostancı Evden eve nakliyat Erenköy Nakliyat Kozyatağı Nakliyat Mecidiyeköy Nakliyat Sarıyer Evden Eve Nakliyat Tuzla Aydınlı Nakliyat Sultanbeyli Adil Mahallesi Nakliyat Maltepe Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Ofis Taşıma Ev Eşyası Depolama Şehirler Arası Nakliyat İstanbul Nakliyat Fiyatları Evden Eve Nakliyat Şirketi İstanbul Nakliyat İstanbul Nakliyat Firmaları Dudullu Evden Eve Nakliyat Beylikdüzü Evden Eve Nakliyat