Per. Kas 15th, 2018

Kobanê ve Girê Spî’de QSD ile Koalisyon Güçleri’nden ortak devriye

GAZETE SOKAK – Son günlerde TSK’nin bombaladığı Kobanê ve Girê Spî’de, Demokratik Suriye Güçleri (QSD) ve Uluslararası Koalisyon güçleri ortak devriye atmaya başladı.

İdlib gündemiyle devam eden Suriye iç savaşı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 1 Kasım Dünya Kobanê Günü’nde Kuzey-Doğu Suriye Özerk Yönetimi’ne bağlı kimi bölgelere yönelik ağır silahlarla giriştiği askeri saldırılarla farklı bir boyut kazandı.

Kobanê Kantonu’na bağlı sınır hattındaki Zor Mixar, Zaret, Şêxler, Kor Eli, Sêlim ve Çarixli köylerine yönelik saldırılar gerçekleştiren TSK, yine Girê Spî Kantonu’na bağlı bölgelere yönelik de saldırılarda bulundu.

SALDIRILARDA 2 GAZETECİ YARALANDI

Sivil yaşam alanlarının hedef alındığı bu saldırılarda obüs ve doçka gibi ağır silahlar kullanıldı. Yer yer suikast biçiminde düzenlendiği öğrenilen saldırılarda şimdiye kadar Öz Savunma Gücü’ne (HPC) bağlı bir asker yaşamını yitirirken, yine yaralanan siviller oldu. Girê Spî’ye yönelik girişilen saldırılarda ise, önceki gece Til Findir köyünde Sara Rifet Mustafa adlı küçük bir çocuk hayatanı kaybetti. Yine Hawar Haber Ajansı’na (ANHA) bağlı Gülistan Mihemed ve İbrahim Ehmed adlı muhabirler yaralandı.

SALDIRILAR ZİRVENİN ARDINDAN GELDİ

Saldırıların 27 Ekim’de İstanbul’da İdlib gündemi ile Rusya, Almanya, Fransa ve Türkiye arasında yapılan zirvenin hemen akabinde gelmesi dikkat çekti.

Bu saldırılar ile İdlib gündemden düşürülmek istenirken, Uluslararası Koalisyon Güçleri’ne bağlı bir heyet, saldırıların hedefi olan Kobanê’nin Şêxler kasabasını ziyaret edip, incelemelerde bulundu. Fırat Nehri’nin doğusunda yer alan Şêxler’in karşısında, nehrin batı yakasında ise, Fırat Kalkanı grupları ile TSK’nin denetiminde bulunan Cerablus yer alıyor.

Yapılan ziyaretin ardından Koalisyon Güçleri ve Demokratik Suriye Güçleri (QSD), nehir şeridi boyunca ortak devriye atmaya başladı. Saldırıların hedefindeki bir diğer bölge olan Girê Spî Kantonu’nda da yine benzer şekilde ortak devriye atılmaya başlandı. (MEZOPOTAMYA AJANS)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

php destek forumu php dersleri web tasarim dersleri seo dersleri seo nasıl yapılır webmaster araclari seo analiz araci site analiz araci webmaster forumu webmaster forum google forum adsense forum adwords forum web tasarım tasarım dersleri optimizasyon web forumu web forumları
Kentsel Dönüşümün sisli kentsel donusum sisli dekorasyon istanbul kentsel dönüşüm istanbul dekorasyon kaya insaat
istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve Taşımacılık evden eve nakliyat evden eve Taşımacılık Ankara Evden Eve Nakliyat İstanbul Beşiktaş evden eve nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Şile Evden Eve Nakliyat Kartal Evden Eve Nakliyat Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Beykoz Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Pendik Nakliyat Bostancı Evden eve nakliyat Erenköy Nakliyat Kozyatağı Nakliyat Mecidiyeköy Nakliyat Sarıyer Evden Eve Nakliyat Tuzla Aydınlı Nakliyat Sultanbeyli Adil Mahallesi Nakliyat Maltepe Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Ofis Taşıma Ev Eşyası Depolama Şehirler Arası Nakliyat İstanbul Nakliyat Fiyatları Evden Eve Nakliyat Şirketi İstanbul Nakliyat İstanbul Nakliyat Firmaları Dudullu Evden Eve Nakliyat Beylikdüzü Evden Eve Nakliyat