Per. Oca 17th, 2019

HDP’den ‘demokratik muhalefet buluşmaları’ atağı

GAZETE SOKAK – HDP, bir yandan geniş seçim ittifakları oluşturmak bir yandan da toplumsal muhalefeti örgütlemek için “Demokratik Muhalefet Buluşmaları” adıyla bir dizi toplantı ve buluşma gerçekleştirecek.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), uzun süredir başladığı yerel seçim çalışmaları ve toplumsal muhalefeti örgütleme arayışları kapsamında bir aylık toplantı ve buluşma takvimi çıkardı. Parti kaynaklarından alınan bilgilere göre; söz konusu toplantılarla bir yandan Mart 2019’daki yerel seçimlere dönük ittifak hazırlığı oluşturulacak, bir yandan da toplumsal muhalefeti örgütleyerek bütün kesimlerin bir araya geleceği bir ittifak zemini arayışında bulunulacak.
BÖLGEDE ULUSAL BİRLİK ARAYIŞI
Türkiye ve bölge kentlerinde iki ayrı koldan gerçekleştirilecek toplantı ve buluşmaların bir başka hedefi de Kürt ulusal birliğini sağlamak olacak. Bu kapsamda 15 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında bölge kentlerinde ulusal birlik ve Kürt kimliğinin inkarına karşı mücadele hattını örmek amacıyla toplantılar düzenlenecek. Yerel seçimlere hazırlık olarak da değerlendirilecek olan bu toplantılarda kayyum politikaları da ele alınacak.
HATAY’DAN EDİRNE’YE ‘DEMOKRATİK MUHALEFET’ ARAYIŞI 
Türkiye’nin batısını kapsayacak olan buluşmaların diğer ayağında ise bütün kesimlerle bir araya gelinecek. “Demokratik Muhalefet Buluşmaları” adıyla Hatay’dan Edirne’ye kadar 50’ye yakın merkezde gerçekleştirilecek olan buluşmalarda yöre dernekleri, sendika ve meslek birliği şubeleri, siyasi partiler, demokratik örgütler, sivil toplum kuruluşları, inanç kurumları ve dernekleri, çevre ve ekoloji hareketleri, kadın kuruluşları, kültür-sanat kurumları, KHK ile ihraç edilenler, yaşananlara itirazı olan bireylerle bir araya gelinecek. Toplantılarda seçimlerde en geniş muhalefeti örgütleme arayışının yanı sıra Türkiye’de değişen yönetim şekliyle birlikte “otoriterleşen” yönetime karşı mücadele hattının örülmesine dair tartışmalar da yürütülecek.
TOPLANTILARIN SONUÇLARI MERKEZİ BİR KONFERANSA GÖTÜRÜLECEK
İki koldan gerçekleşecek olan bu toplantıların ardından Diyarbakır ve İstanbul merkezli olması beklenen iki merkezi konferansla, bu buluşmalardan çıkan sonuçlar masaya yatırılacak. Ekim ayının ortalarında yapılması planlanan bu konferanslarda süreklileşen OHAL ve toplumsal barış için mücadele yöntemleri, yerel seçimler hazırlık ve ortaklaşma imkanları ele alınarak, somut bir yol haritasına dönüştürülecek.
MA / Hayri Demir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

php destek forumu php dersleri web tasarim dersleri seo dersleri seo nasıl yapılır webmaster araclari seo analiz araci site analiz araci webmaster forumu webmaster forum google forum adsense forum adwords forum web tasarım tasarım dersleri optimizasyon web forumu web forumları
Kentsel Dönüşümün sisli kentsel donusum sisli dekorasyon istanbul kentsel dönüşüm istanbul dekorasyon kaya insaat
istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve Taşımacılık evden eve nakliyat evden eve Taşımacılık Ankara Evden Eve Nakliyat İstanbul Beşiktaş evden eve nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Şile Evden Eve Nakliyat Kartal Evden Eve Nakliyat Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Beykoz Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Pendik Nakliyat Bostancı Evden eve nakliyat Erenköy Nakliyat Kozyatağı Nakliyat Mecidiyeköy Nakliyat Sarıyer Evden Eve Nakliyat Tuzla Aydınlı Nakliyat Sultanbeyli Adil Mahallesi Nakliyat Maltepe Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Ofis Taşıma Ev Eşyası Depolama Şehirler Arası Nakliyat İstanbul Nakliyat Fiyatları Evden Eve Nakliyat Şirketi İstanbul Nakliyat İstanbul Nakliyat Firmaları Dudullu Evden Eve Nakliyat Beylikdüzü Evden Eve Nakliyat