Cts. Ağu 18th, 2018

HDP Eş Genel Başkanı Buldan hakkında soruşturma

GAZETE SOKAK – Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan hakkında soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK’lilerin cenaze törenlerine katılan HDP’li 4 milletvekili hakkında yürütülen adli soruşturmalara yönelik sözleri nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan hakkında soruşturma başlattı.

Van’da toplanan partisinin Meclis grubunda konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, şu ifadeleri kullanmıştı: “HDP’den seçilen milletvekili arkadaşlarımıza zorbalıklara dünden başladılar. 4 arkadaşımıza hızla soruşturma açılmasını kabul etmiyoruz. Cenaze törenlerine katılmak, bizim kültürümüzde olan bir şeydir. Bu bizim en büyük görev ve sorumluluğumuzdur. İnsanların yaşamını yitirmemesi için yürüttüğümüz büyük bir mücadele var. Bu çatışmalı süreçte insanlar hayatını kaybediyorsa, insanlarımızın aileleri ile birlikte olmak bizim sorumluluğumuzdur. Bundan sonra da bunu yapacağımızı belirtmek istiyoruz. Ailelerimiz sahipsiz değildir. Milletvekili arkadaşlarımız kentlerinde en ufak üzüntüye ortak olması, en büyük sorumluluğumuzdur. Yürüteceğimiz mücadele mutlaka önemlidir ama insanlar halen yaşamını yitiriyorsa, ailelerin yanında olmaya devam edeceğiz.” (MA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

php destek forumu php dersleri web tasarim dersleri seo dersleri seo nasıl yapılır webmaster araclari seo analiz araci site analiz araci webmaster forumu webmaster forum google forum adsense forum adwords forum web tasarım tasarım dersleri optimizasyon web forumu web forumları