Sal. Ara 18th, 2018

HDP Eş Başkanı serbest bırakıldı

GAZETE SOKAK – Batman’da darp edilerek gözaltına alınan ve sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakılan HDP İl Eş Başkanı Berivan Helen Işık, demokratik haklarının engellenmek istendiğini söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman İl Eş Başkanı Nizamettin Toğuç’un gözaltına alınmasını dün protesto etmek isteyen partililer, polislerce darp edilmiş ve HDP İl Eş Başkanı Berivan Helen Işık ile parti üyesi Habip Azboy, gözaltına alınmıştı. Işık ve Azboy, bugün adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifadeleri alınan ve “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet etmekle” suçlanan Işık ve Azboy, adli kontrol talebi ile mahkemeye gönderildi. Mahkemede ifadeleri alınan Işık ve Azboy adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Işık ve Azboy’un serbest bırakılmalarının ardından HDP il binasında basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına HDP Milletvekilleri Necdet İpekyüz, Remziye Tosun, Saliha Aydeniz, Nuran İmir, Semra Güzel’in yanı sıra Demokratik Toplum Kongresi Başkanlık Divanı Üyesi Selim Sadak, Barış Anneleri, partililer katıldı.

‘GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ’

Basın toplantısında konuşan HDP İl Eş Başkanı Berivan Helen Işık, demokratik haklarının engellendiğini ifade ederek, “Polis ilk olarak kapı önünde okumak istediğimiz açıklamaya izin verdi. İzin vermesine rağmen demokratik hakkımız engellendi ve darp edilerek gözaltına alındık. Geçtiğimiz gün de taziyemiz engellendi. Bu süreçte cenazelerimiz ve taziyelerimiz engelleniyor. Bizi yıldırmak ve sindirmek istiyorlar. Bizler bulunduğumuz her alanda HDP olarak halkımız ile birlikte geri adım atmayacağımızı bir kez daha belirtiyoruz” diye konuştu.

DTK Başkanlık Divanı Üyesi Selim Sadak ise Toğuç’un demokratik siyasetin önemli temsilcisi ve dini bir kanaat önderi olduğunu belirterek, Toğuç’un derhal serbest bırakılmasını istedi. Demokratik siyasetin önünün açılması gerektiğini vurgulayan Sadak, “Herkes düşüncesini özgürce dile getirme hakkına sahiptir. Bu ülke kimsenin babasının malı değil. Bu ülke üzerinde yaşayan herkesin ülkesidir” dedi. (MA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

php destek forumu php dersleri web tasarim dersleri seo dersleri seo nasıl yapılır webmaster araclari seo analiz araci site analiz araci webmaster forumu webmaster forum google forum adsense forum adwords forum web tasarım tasarım dersleri optimizasyon web forumu web forumları
Kentsel Dönüşümün sisli kentsel donusum sisli dekorasyon istanbul kentsel dönüşüm istanbul dekorasyon kaya insaat
istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve Taşımacılık evden eve nakliyat evden eve Taşımacılık Ankara Evden Eve Nakliyat İstanbul Beşiktaş evden eve nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Şile Evden Eve Nakliyat Kartal Evden Eve Nakliyat Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Beykoz Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Pendik Nakliyat Bostancı Evden eve nakliyat Erenköy Nakliyat Kozyatağı Nakliyat Mecidiyeköy Nakliyat Sarıyer Evden Eve Nakliyat Tuzla Aydınlı Nakliyat Sultanbeyli Adil Mahallesi Nakliyat Maltepe Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Ofis Taşıma Ev Eşyası Depolama Şehirler Arası Nakliyat İstanbul Nakliyat Fiyatları Evden Eve Nakliyat Şirketi İstanbul Nakliyat İstanbul Nakliyat Firmaları Dudullu Evden Eve Nakliyat Beylikdüzü Evden Eve Nakliyat