Pts. Ara 10th, 2018

9 öğrencilik bölüme 3 öğretim görevlisi, 11 personel ‘500 bin TL harcama’

GAZETE SOKAK – Pülümür ilçesinde bulunan yüksekokulun personel sayısı, öğrenci sayısından daha fazla. Öğrenciler, düşük seviyede eğitim aldıklarından kaynaklı bölümlerinin merkez kampüse taşınmasını istiyor.

Dersim’in Pülümür ilçesinde bulunan, Munzur Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’na bağlı Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünde toplam 9 öğrenci eğitim görüyor. 8 yıl önce Pülümür ilçesinde açılan bölümler ilk yılda 35 öğrenci alırken, zamanla öğrenci sayısı 9’a düştü.

Mezopotamya Ajans’tan Semra Tura‘ın haberine göre, Pülümür ilçesini kalkındırma ve geliştirme projesi ile açılan bölüm, öğrencileri mağdur ettiği gibi, düşük seviyede eğitim almalarına neden oluyor. 9 kişilik bölümde 3 öğretim görevlisi, 11 personel çalıştırılıyor. Bölümün yıllık harcamasının ise 500 bin TL olduğu belirtiliyor.

Öğrenciler, Pülümür’deki bölümlerin merkez kampüse taşınması için her yıl ilgili yetkililerle görüşmeler yaparak protesto eylemleri gerçekleştirseler de her hangi bir sonuç alamıyor. Öğrenciler özelikle kış koşulları ve eğitim görememelerinden kaynaklı bölümlerinin merkeze taşınmasını istedi.

‘DERSLER AKSIYOR KÜTÜPHANE DAHİ YOK’

Öğrenci Mehmet Zeki Yavuz, 2 yıldır Pülümür’de okuduğunu belirterek, “Normalde saat 08.00’de derse başlamamız gerekirken, kış koşullarından kaynaklı saat 12.00’de derse başlıyoruz. Derslere çalışma imkanımız yok. Kampüslerin kütüphanesi dahi yok” dedi.

‘YÖK’ÜN KAPATMASI ZORUNLUDUR’

Ayrıca 10’un altında öğrencisi olan bölümlerin kapatılmasının zorunlu olduğunu ifade eden Yavuz, “Ovacık ilçesinde bulunan bölümlerin öğrencileri 250 olmasına rağmen kapatılıp, merkeze alınırken, Pülümür’ün 9 öğrencisi olmasına rağmen hala kapatılmıyor. 9 öğrenci ile ilçeyi kalkındırma ve geliştirmeyi düşünüyorlar. Ancak oradaki bölümlerin ne ilçenin kalkındırması ve geliştirmesine ne de öğrencilerin iyi bir eğitim almasına yarayabiliyor. Yani katkısı olan tek şey 11 personelin işi olmasıdır” diye konuştu.

‘İYİ BİR EĞİTİM GÖRMEK İSTİYORUZ’

Birçok yetkili ve ilgili kurumlarla görüştüklerini ancak hiçbir sonuç alamadıklarını söyleyen Yavuz, “Görüştüklerimiz bize ellerinden geleni yapacaklarını söylediler. Ancak 2 yıldır hiçbir şey yapılmadı. Bir de kış koşulları en çok Pülümür ilçesini etkiliyor. Günlerce yolların kapanmasından kaynaklı ilçeye gidemediğimiz zamanlar oldu. Bölümlerin merkeze taşınarak, daha iyi bir eğitim görmek istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

php destek forumu php dersleri web tasarim dersleri seo dersleri seo nasıl yapılır webmaster araclari seo analiz araci site analiz araci webmaster forumu webmaster forum google forum adsense forum adwords forum web tasarım tasarım dersleri optimizasyon web forumu web forumları
Kentsel Dönüşümün sisli kentsel donusum sisli dekorasyon istanbul kentsel dönüşüm istanbul dekorasyon kaya insaat
istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve Taşımacılık evden eve nakliyat evden eve Taşımacılık Ankara Evden Eve Nakliyat İstanbul Beşiktaş evden eve nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Şile Evden Eve Nakliyat Kartal Evden Eve Nakliyat Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Beykoz Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Pendik Nakliyat Bostancı Evden eve nakliyat Erenköy Nakliyat Kozyatağı Nakliyat Mecidiyeköy Nakliyat Sarıyer Evden Eve Nakliyat Tuzla Aydınlı Nakliyat Sultanbeyli Adil Mahallesi Nakliyat Maltepe Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Ofis Taşıma Ev Eşyası Depolama Şehirler Arası Nakliyat İstanbul Nakliyat Fiyatları Evden Eve Nakliyat Şirketi İstanbul Nakliyat İstanbul Nakliyat Firmaları Dudullu Evden Eve Nakliyat Beylikdüzü Evden Eve Nakliyat