GAZETE SOKAK – Canlı ders için sabah bilgisayar başına geçen öğrenciler EBA’ya erişemedi. Öğretmen ve öğrenciler “çok kalabalık” uyarısıyla karşılaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2020-2021 eğitim öğretim yılı Koronavirüs (Kovid-19) gölgesinde başlattı. Milyonlarca öğrencinin girmek istediği Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi açılmadı. Sisteme giriş yapamayan öğretmenler ve öğrenciler “çok kalabalık” uyarısıyla karşılaştı.

BAKAN SELÇUK, ‘HAZIRIZ’ DEMİŞTİ

EBA Yeni Yayın Dönemi Tanıtımı’nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni döneme hazırız mesajı vermişti. Selçuk, “Dünyanın en iyi dijital eğitim altyapısını kuruyoruz. Çok iddialı olarak söylüyorum. Uzaktan eğitimde dünyadaki 3-5 ülkeden bir tanesi Türkiye. Bu hizmetin genişleyerek yüz yüze eğitime geçildiğinde de sürekli biçimde devam edeceğinin müjdesini vermek isterim” ifadelerini kullanmıştı.

KALABALIK UYARISI

Sistemdeki uyarı şu şekilde: “Şu an yüz binlerce öğretmen ve öğrenci EBA’da. Yoğunluk yüzünden sorun yaşamış olabilirsin. Bu süreçte EBA TV kanallarımız yanında. Yayın akışı için buradan bilgi alabilirsin. İstersen hazırladığımız Eğitim Takvimi’nden günün önerilerine de bakabilirsin. En kısa sürede görüşmek üzere.”

Veliler ve öğrenciler, yaşananlara sosyal medyada “#EBACanlıDers” etiketiyle paylaştıkları mesajlarla tepki gösterirken yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...