Sal. Ara 18th, 2018

“Darbe hukukundan arınmayı konuştuk”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener seçimden sonra kurdukları ittifak kapsamında parlementer sisteme dönüşün yol haritasını görüştü.

Akşener geçen hafta ‘millet ittifakı’ çatısı altındaki CHP’nin genel başkanı Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi’nin genel başkanı Temel Karamollaoğlu’na seçimden sonra parlamenter sisteme geri dönülmesine ilişkin sürecin yol haritasını oluşturmak üzere görüşme çağrısı yapmıştı. Kılıçdaroğlu bu kapsamda CHP Genel Merkezi’nde Akşener’le bir araya geldi.

Görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında Akşener “Cumhurbaşkanlığı alındıktan sonra, parlamentoda çoğunluk sağlanınca, ki öyle görünüyor, parlamenter sisteme dönüşle ilgili çalışmaların başlatılması hakkında bir önerim oldu. Sayın Temel Karamollaoğlu’na da ilettim. Şimdi de millet ittifakının liderleri olarak Kılıçdaroğlu ile değerlendirmeler yaptık” dedi.

Kılıçdaroğlu ise seçim çalışmalarının sorunsuz ve başarıyla yürüdüğüne dikkat çekerek “Sayın genel başkana teşekkür ediyorum. Bütün engellemelere, hükümetin baskılarına karşın bu ülkeye demokratik parlamenter sistemi getirmek ve Meclis’i daha güçlü kılmak anlayışıyla yola çıktı. Birlikte yerine getireceğiz, birlikte parlamenter sistemi nasıl güçlendireceğimizi, Türkiye’nin önündeki engelleri nasıl kaldıracağımızı, tüm hukuksal sistemi darbe hukukundan nasıl ayıracağımızı konuştuk. Sayın genel başkana bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Diken)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

php destek forumu php dersleri web tasarim dersleri seo dersleri seo nasıl yapılır webmaster araclari seo analiz araci site analiz araci webmaster forumu webmaster forum google forum adsense forum adwords forum web tasarım tasarım dersleri optimizasyon web forumu web forumları
Kentsel Dönüşümün sisli kentsel donusum sisli dekorasyon istanbul kentsel dönüşüm istanbul dekorasyon kaya insaat
istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve Taşımacılık evden eve nakliyat evden eve Taşımacılık Ankara Evden Eve Nakliyat İstanbul Beşiktaş evden eve nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Şile Evden Eve Nakliyat Kartal Evden Eve Nakliyat Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Beykoz Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Pendik Nakliyat Bostancı Evden eve nakliyat Erenköy Nakliyat Kozyatağı Nakliyat Mecidiyeköy Nakliyat Sarıyer Evden Eve Nakliyat Tuzla Aydınlı Nakliyat Sultanbeyli Adil Mahallesi Nakliyat Maltepe Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Ofis Taşıma Ev Eşyası Depolama Şehirler Arası Nakliyat İstanbul Nakliyat Fiyatları Evden Eve Nakliyat Şirketi İstanbul Nakliyat İstanbul Nakliyat Firmaları Dudullu Evden Eve Nakliyat Beylikdüzü Evden Eve Nakliyat