GAZETE SOKAK – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 ilde uygulanacağı duyurulan sokağa çıkma yasağını “kaldırdığını” duyurdu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 ilde bu hafta sonu uygulanacağı açıklanan sokağa çıkma yasağına ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

Erdoğan, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yasağı kaldırdığını duyurarak, şu paylaşımı yaptı: “Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs’ten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı. Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık. Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.” MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...