Paz. Kas 18th, 2018

Çipras: İrlanda ile komşu olabilecek kadar şanslı değiliz, sınırımızı Türkiye ile paylaşıyoruz

Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, Bloomberg TV’de katıldığı programda Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili sorulara yanıt verdi.
Gazetecinin kendisine yönelttiği “Erdoğan’a güveniyor musunuz?” sorusuna doğrudan cevap vermekten kaçınan Çipras, “Erdoğan’ın Avrupa siyasetinde çok önemli bir aktör olduğuna inanıyorum” dedi.
Gazetecinin “Soruma yanıt vermediniz” şeklinde karşılık vermesi üzerine Yunanistan Başbakanı, “Sorunuz çok ilginç çünkü benim cevabım tek kelimelik bir cevap olamaz” dedi.

Çipras, “Erdoğan çok tecrübeli bir siyasi karakter, çok önemli biri ama bazen ne yapacağı belli olmuyor.” yorumunda bulundu.
Çipras, “Bizim için komşularımızla iyi ilişkilerimiz olması ve bazen öngörülemez sonuçlarla başa çıkabilmek önemli” diyen Çipras, “İrlanda ile komşu olabilecek kadar şanslı değiliz. Sınırımızı Türkiye ile paylaşıyoruz. Bu yüzden komşumuzla iyi ilişkiler içinde olmaya çalışıyoruz. İki askerimiz aylardır haklarında hiçbir somut delil olmamasına rağmen tutuklu bulunuyor. Her zaman iyi niyet içinde olmaya çalıştık” dedi.
Geçtiğimiz mart ayında sınırda devriye gezdiği sırada Türkiye topraklarına giren iki Yunan askerin tutuklanması iki ülke ilişkilerinde gerginliğe neden oldu.
Atina’nın Türkiye’nin iadesini istediği 8 darbe şüphelisini teslim etmediği için iki ülke arasında bir süredir kriz yaşanıyor. (İZNEWS)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

php destek forumu php dersleri web tasarim dersleri seo dersleri seo nasıl yapılır webmaster araclari seo analiz araci site analiz araci webmaster forumu webmaster forum google forum adsense forum adwords forum web tasarım tasarım dersleri optimizasyon web forumu web forumları
Kentsel Dönüşümün sisli kentsel donusum sisli dekorasyon istanbul kentsel dönüşüm istanbul dekorasyon kaya insaat
istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve Taşımacılık evden eve nakliyat evden eve Taşımacılık Ankara Evden Eve Nakliyat İstanbul Beşiktaş evden eve nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Şile Evden Eve Nakliyat Kartal Evden Eve Nakliyat Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Beykoz Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Pendik Nakliyat Bostancı Evden eve nakliyat Erenköy Nakliyat Kozyatağı Nakliyat Mecidiyeköy Nakliyat Sarıyer Evden Eve Nakliyat Tuzla Aydınlı Nakliyat Sultanbeyli Adil Mahallesi Nakliyat Maltepe Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Ofis Taşıma Ev Eşyası Depolama Şehirler Arası Nakliyat İstanbul Nakliyat Fiyatları Evden Eve Nakliyat Şirketi İstanbul Nakliyat İstanbul Nakliyat Firmaları Dudullu Evden Eve Nakliyat Beylikdüzü Evden Eve Nakliyat