Çar. Şub 19th, 2020

CHP’li Özgür Özel: Erken seçime hazırız

GAZETE SOKAK – CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, genel seçimlerinin erkene alınmasına hazır olduklarını söylerken, “Dünden razıyız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin düzenlediği Kırıkkale İl Başkanlığı Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Kurul’da konuşan Özel 2023’te yapılması planlanan Genel Seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, “Erkene alınırsa dünden razıyız, bugünden hazırız. Yapılacak seçimlerle bu ülkeyi yönetecek Cumhurbaşkanı ve demokratik parlamenter sistemin, 16 Nisan’da aldığı yarayı ortadan kaldıracak hatta 12 Eylül darbesiyle hesaplaşacak, onun tortularını da kazıyacak, Atatürk’ün vasiyetine uygun şekilde muasır medeniyetlerin en iyisini alıp, onu da aşacak geliştirilmiş parlamenter sistemi kuracak Millet Meclisi’ni de o seçimler oluşturacak” ifadelerini kullandı.

HDP de daha önce yaptığı erken seçim çağrısında, “Türkiye halklarının AKP-MHP sultasından kurtulması için ‘erken seçim’ diyoruz. Bu bir meydan okuma çağrısıdır. Buradan hodri meydan diyoruz! Bütün muhalefeti bu erken seçim talebinin etrafında birleşmeye ve harekete geçmeye çağırıyoruz” denilmişti. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...

Kategoriler