Per. Ara 13th, 2018

Bekir Kaya: Kayyum politikası sonucu tutukluyuz

GAZETE SOKAK – Tutuklu Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Bekir Kaya, tutukluluk durumunun siyasi konjonktürden kaynaklı olduğunu belirterek, “Kayyum atamalarının bir sonucu olarak rehin tutuluyoruz” dedi.
Görevden alınarak yerine kayyum atanan tutuklu Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Bekir Kaya ile tutuksuz belediye çalışanları Cuma Köylüoğlu Çetin Çiftçi, Zelal Tanlı, Mehmet Yalım Eryiğit, Can Tayan ve MEYA-DER yöneticileri İdris Şaybak ile Neriman Uyar hakkında “Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama”, “Örgüt üyesi olmak”, “Suç örgütlerinin isimlerini kullanarak tehditte bulunma” ve “Örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme” iddialarıyla açılan davanın 6’ncı duruşması Van 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Kaya tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden SEGBİS yöntemi ile katılırken, HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, HDP İl Eşbaşkanları Yadişen Karabulak, Ümit Dede ile çok sayıda kişi duruşmaya katıldı.
KAYA: REHİN TUTULUYORUZ
İlk sözü alan Kaya, siyasi konjonktür gereği tutuklandıklarını ve bu siyasi konjonktürün gereği olarak hala içerde olduklarını söyledi. Haklarında hazırlanan bilirkişi raporlarının polis tarafından hazırlandığına dikkat çeken Kaya, polisin siyasi saikler ve art niyetli bir rapor tuttuğunu belirtti. Kaya, “Kayyum atamalarının bir sonucu olarak rehin tutuluyoruz. Mahkemenizin tarafsız davranarak hakkımızda karar vermenizi isterim. Sizden bağımsız ve tarafsız olmanızı istiyorum” dedi.
ADALET KIRINTISI ARIYORUZ
Kaya’nın savunmasının ardından konuşan Van Baro Başkanı Murat Timur, her seferinde mahkeme heyetinin değiştiğine dikkat çekerek, “Biz bu mahkemede adalet kırıntısı arıyoruz. Dava, propagandadan, örgüt üyeliği, yardım yataklığa kadar geldi. Artık bu durumun sona ermesini ve mahkemenin zor da olsa bağımsız bir karar vermesini bekliyoruz” diye konuştu.
Yapılan savunmaların ardından mütalaasını veren savcı Kaya’nın tutukluluk halinin devamını istedi. Kısa bir ara veren mahkeme Kaya’nın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı 21 Eylül 2018 tarihine erteledi.(MA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

php destek forumu php dersleri web tasarim dersleri seo dersleri seo nasıl yapılır webmaster araclari seo analiz araci site analiz araci webmaster forumu webmaster forum google forum adsense forum adwords forum web tasarım tasarım dersleri optimizasyon web forumu web forumları
Kentsel Dönüşümün sisli kentsel donusum sisli dekorasyon istanbul kentsel dönüşüm istanbul dekorasyon kaya insaat
istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve Taşımacılık evden eve nakliyat evden eve Taşımacılık Ankara Evden Eve Nakliyat İstanbul Beşiktaş evden eve nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Şile Evden Eve Nakliyat Kartal Evden Eve Nakliyat Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Beykoz Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Pendik Nakliyat Bostancı Evden eve nakliyat Erenköy Nakliyat Kozyatağı Nakliyat Mecidiyeköy Nakliyat Sarıyer Evden Eve Nakliyat Tuzla Aydınlı Nakliyat Sultanbeyli Adil Mahallesi Nakliyat Maltepe Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Ofis Taşıma Ev Eşyası Depolama Şehirler Arası Nakliyat İstanbul Nakliyat Fiyatları Evden Eve Nakliyat Şirketi İstanbul Nakliyat İstanbul Nakliyat Firmaları Dudullu Evden Eve Nakliyat Beylikdüzü Evden Eve Nakliyat