Çar. Oca 23rd, 2019

Baravi ‘Nervin’ ile Merhaba diyor

GAZETE SOKAK – Kürtçe pop müziğe alternatif bir soluk getirmeyi amaçlayan Çeleng Baravi’nin ilk şarkısı “Nervin” dijital platformlar üzerinden dinleyicilerin beğenisine sunuluyor.
Kürtçe pop müziğe alternatif bir soluk getirmeyi amaçlayan Çeleng Baravi’nin ilk şarkısı “Nervin”, Red Müzik Dijital aracılığıyla dinleyicilerin beğenisine sunulacak. Kürt şair Zerdeştê Kal’ın şiirini besteleyen Baravi, parçayı Almanya’da kaydetti. Şarkı 19 Aralık tarihinden itibaren tüm dijital platformlardan dinlenebilecek.
25 yaşında olan Baravi, Kuzey Suriye’nin Serêkaniyê kentinde dünyaya geldi. 6 yaşında iken müzikle ilgilenmeye başlayan Baravi, 2008 yılında gitar öğrenmeye başlar ardından da Suriye’nin başkenti olan Şam’da 7 yıl boyunca bir okulda müzik alanında özel ders alır daha sonra ise profesyonel olarak bu sanatla ilgilenmeye başlar. 2011’de İstanbul’a gelen ve 3 yıl burada yaşanan Baravi, 4 yıldır da Almanya’da ikamet ediyor.
ÇOCUKLUKTAN BAŞLAYAN AŞK
Baravi, çocuk yaşlarda başlayan müzik ilgisini şöyle anlatıyor:  “Daha okula bile başlamamıştım. Kendi kendime şarkı söylemek beni mutlu ediyordu. Kürtçe şarkıları dinliyordum. Dinlediğim şarkıların aynısını seslendiriyordum. Birçok arkadaşım ‘Onlar gibi çok güzel söylüyorsun’ diyordu. Ama kimsenin benden haberi yoktu. Ailemde müzik ile ilgilenen yoktu ilk ben oldum. Müziğe dair aşkım bir öğreti sonucu değil kendiliğinden doğmuştu.”
Genç bir Kürt Şair olan Zerdeşte Kall’ı bundan 4 yıl önce internet üzerinden tanıdığını söyleyen Baravi, şiirlerinden çok etkilendiğini söyleyerek, “Birkaç sözünü ele alıp şarkı yaptım. Kürt müziğiyle Kürt gençlerine bir şeyler vermek istedim” dedi.
BATI-KÜRT MÜZİĞİNİ HARMANLADI
Batı müziği ile Kürt müziğini harmanlayan Baravi, “Müzik sadece düğün halay değildir. Bu nedenle Kürt gençlerinin Kürt müziğinin geliştirilmesi için çalışmaları gerektiğini düşünüyorum” ifadesinde bulundu.
MA / Sadiye Eser 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

php destek forumu php dersleri web tasarim dersleri seo dersleri seo nasıl yapılır webmaster araclari seo analiz araci site analiz araci webmaster forumu webmaster forum google forum adsense forum adwords forum web tasarım tasarım dersleri optimizasyon web forumu web forumları
Kentsel Dönüşümün sisli kentsel donusum sisli dekorasyon istanbul kentsel dönüşüm istanbul dekorasyon kaya insaat
istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve Taşımacılık evden eve nakliyat evden eve Taşımacılık Ankara Evden Eve Nakliyat İstanbul Beşiktaş evden eve nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Şile Evden Eve Nakliyat Kartal Evden Eve Nakliyat Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Beykoz Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Pendik Nakliyat Bostancı Evden eve nakliyat Erenköy Nakliyat Kozyatağı Nakliyat Mecidiyeköy Nakliyat Sarıyer Evden Eve Nakliyat Tuzla Aydınlı Nakliyat Sultanbeyli Adil Mahallesi Nakliyat Maltepe Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Ofis Taşıma Ev Eşyası Depolama Şehirler Arası Nakliyat İstanbul Nakliyat Fiyatları Evden Eve Nakliyat Şirketi İstanbul Nakliyat İstanbul Nakliyat Firmaları Dudullu Evden Eve Nakliyat Beylikdüzü Evden Eve Nakliyat