Sal. Ara 10th, 2019

Abdullah Öcalan’a dönük iddialara dair Asrın Hukuk Bürosu’ndan açıklama

GAZETE SOKAK – Asrın Hukuk Bürosu, PKK Lideri Abdulah Öcalan’la 18 Haziran’da yaptıkları görüşme ve kimi basın organlarında müvekkillerine dair yer alan haberlere ilişkin yarın açıklama yapılacağını duyurdu.

23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul seçimlerine 3 gün kala, Anadolu Ajansı ve diğer kimi havuz medyası yayın organlarında PKK Lideri Abdulah Öcalan’a ilişkin kimi haberler servis edildi. Sözkonusu haberlerde Öcalan’ın, HDP’ye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için tarafsızlık çağrısında bulunduğu ileri sürüldü.

Yapılan bu haberlere ilişkin Öcalan’ın müdafiliğini yürüten Asrın Hukuk Bürosu’ndan açıklama geldi. Twitter adresi üzerinden yapılan açıklamada, 18 Haziran’da görüşüldüğü ifade edilen Öcalan’la yapılan bu son görüşme ile kendisi ile ilgili yapılan haberlere ilişkin yarın detaylı bir yazılı açıklama yapılacağı ifade edildi.

Asrın Hukuk Bürosu’ndan yapılan o açıklama şöyle:

“18 Haziran tarihinde İmralı’da müvekklilimiz S. Öcalan ile gerçekleştirdiğimiz avukat görüşmesinin detayları ve bugün basında yer alan haberlerle ilgili detaylı bir yazılı açıklamayı mevcut planlamamız doğrultusunda yarın (21 Haziran) kamuoyunun bilgisine sunacağız 20.06 2019” MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler