Çar. Oca 23rd, 2019

“31 Mart’ta kayyumculara okkalı bir Kürt tokadı atalım”

 Fahrettin TANIŞ
Tarihi insanlık destanlarıyla dolu ve mazisi çok eskiye dayanan, haksızlıkların hedefi haline getirilen Kürt halkının iradesini gasp etmeyi kendine görev sapmış bir hükumetle karşı karşıyayız.

Tarih boyunca haksızlıklara karşı boyun eğmeden destansı duruşuyla direnen Kürt halkının kazanımlarını boşa çıkarmaya yönelik hilebaz yaklaşımlarla çaba gösteren sistemler bu gün aynı oyunu bir kez daha oynamaktadır. Biliyorsunuz ki önümüzde yerel seçimler var. Eğer erken bir seçim kararı çıkmazsa muhtemelen seçim tarihi 31 mart olarak ‘Belediye seçimleri’ siz değerli halkımızın taktirine sunulacaktır.

Başta Kürt’ler olmak üzere, akademisyenler, öğrenciler, sanatçılar, din adamları ve siyasetçiler… Kısacası bu ülkenin insanlarına yapılan haksızlıkları gündemine alıp, hükumete karşı muhalif olan insanların iradesi ve eleştiri hakkı elinden alınmaya çalışılmaktadır.

Kayyumlar; seçimin, seçmenin, irade sahibinin hiçe sayıldığı, en açık anti demokratik usullerinden bir tanesidir.

Gözümüzün içine baka baka “sizin ne seçme – seçilme, ne irade, ne de haklınız var. Siz, insan olma gereklerinizi, biz size müsaade ettiğimiz kadar kullanabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir eylemde bulunursanız, doğruca kodese takılırsınız.”

Biz de, gözü ‘kan bürümüş’, hak hukuk tanımaz, ‘insan demeye dilimin varmadığı vicdansız ve duygusuz’ “koyun” çobanlarına, 31 Mart’ta sandıkta demokratik hakkımızı kullanarak iyi bir ders verelim, verelim ki mitinglerde, toplantılarda karşılarına çıkıp naralar atarak uyuttukları “koyun sürülerine” benzemediğimizi gösterelim.

Belediye başkanımız “Sabri Özdemir’i” görevden alıp, yerine kendi adamlarını yani kayyumu getirme hakkını bulan, pervazsızca davranan, demokrasi düşmanlarına; gelin 31 Mart’ta ‘okkalı bir Kürt tokadı patlatalım.’ Ayıptır söylemesi elimiz de ağırdır biraz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

php destek forumu php dersleri web tasarim dersleri seo dersleri seo nasıl yapılır webmaster araclari seo analiz araci site analiz araci webmaster forumu webmaster forum google forum adsense forum adwords forum web tasarım tasarım dersleri optimizasyon web forumu web forumları
Kentsel Dönüşümün sisli kentsel donusum sisli dekorasyon istanbul kentsel dönüşüm istanbul dekorasyon kaya insaat
istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve Taşımacılık evden eve nakliyat evden eve Taşımacılık Ankara Evden Eve Nakliyat İstanbul Beşiktaş evden eve nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Şile Evden Eve Nakliyat Kartal Evden Eve Nakliyat Sultanbeyli Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Bayrampaşa Evden Eve Nakliyat Beykoz Evden Eve Nakliyat İçerenköy Evden Eve Nakliyat Tuzla Evden Eve Nakliyat Bostancı Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Ataşehir Evden Eve Nakliyat - İstanbul Ataşehir Nakliyat YARIMCA Evden Eve Nakliyat Pendik Nakliyat Bostancı Evden eve nakliyat Erenköy Nakliyat Kozyatağı Nakliyat Mecidiyeköy Nakliyat Sarıyer Evden Eve Nakliyat Tuzla Aydınlı Nakliyat Sultanbeyli Adil Mahallesi Nakliyat Maltepe Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat Ofis Taşıma Ev Eşyası Depolama Şehirler Arası Nakliyat İstanbul Nakliyat Fiyatları Evden Eve Nakliyat Şirketi İstanbul Nakliyat İstanbul Nakliyat Firmaları Dudullu Evden Eve Nakliyat Beylikdüzü Evden Eve Nakliyat